Holdansvarlige og lokalefordeling

Liste over holdansvarlige og kontaktnumre

Lokale- Underviser og Hold ansvarlige 2020 - 2021Holdansvarlig
Søndagshold - salsa, bachata - Østervangsskolen
Bachata let øvet + Underviser Sabine Lokale: Østervang festsal Søndag kl. 12:00 – 13:30 Merete Jelstad 21390166
Bachata Let øvet Underviser Sabine Lokale: Østervang festsal Søndag kl. 13:45 – 15:15Birgitte 29687665
Bachata Begynder Underviser Sabine Lokale: Østervang festsal Søndag kl. 15.30 – 17:00Birgitte 29687665
Salsa Hold S1 Begynder Underviser: Renier Lokale: Tumlesalen Østervang Søndag kl. 15.30 – 17:00John Jelstad 24444552
Salsa Hold S2 - Let øvet Underviser: Renier Lokale: Tumlesalen Østervang Søndag kl. 13:45 -15:15John Jelstad 24444552
Salsa Hold S3 - Let øvet+ Underviser: Renier Lokale: Tumlesalen Østervang Søndag kl. 12:00 – 13:30John Jelstad 24444552
Søndagshold - standard/latin - Østervangsskolen
Standard/Latin - Hold 1 Begynder Lokale; Hallen kl. 10.15 - 11.45Lene Skovbjerg 2212 6352
Standard/Latin - Hold 2 Let øvet Lokale; Hallen Søndag Kl. 12.00 - 13.30Lene Skovbjerg 2212 6352
Standard/Latin - Hold 3 Øvet Lokale; Hallen Søndag Kl. 13.45 - 15.15Finn Strandgaard Larsen 40353219
Standard/Latin - Hold 4 øvet Lokale; Hallen Søndag Kl.15.30 - 17.00Helle Thyge 72322602
Standard/latin - Hold 5 rutineret Lokale; Hallen Søndag kl. 17.15 - 18.45Britt Vittrup 22301206
Tirsdag salsa, son - Hedegårdenes skole
Hold T1 - Helt begynder Underviser: Tanja Lokale: Billedkunst Tirsdag kl. 20.15 – 21:45Sabrina Maria Perea 28256608
Salsa Hold T2 - Let øvet Underviser: Tanja Lokale: Billedkunst Tirsdag kl. 18:30 – 20:00Sabrina Maria Perea 28256608
Salsa Hold T3 - Let øvet Underviser: Fernando Lokale: SFO Tirsdag kl. 20.15 – 21:45Birgitte Hoffmann 29687665
Salsa Hold T4 - Let øvet ++ Underviser: Fernando Lokale: SFO Tirsdag kl. 18:30 – 20:00Merete Jelstad 21390166
Son - letøvet Underviser: Yuleisy Lokale: kantinen Tirsdag kl. 18.30 - 20.00Lars Nielsen 25777885
Son - øvet Underviser: Yuleisy Lokale: kantinen Tirsdag kl. 20.15 - 21.45Karin Mikkelsen 25854632
Torsdagshold – salsa, bachata - Hedegårdenes skole
Bachata øvet Underviser Fernando Lokale: SFO Torsdag kl. 17.30 – 18:50Birgitte Hoffmann 29687665
Salsa Hold T5 - Let øvet ++ Underviser: Fernando Lokale: SFO Torsdag 20:40 – 22:00Lars Nielsen 25777885
Salsa Hold T6 - Øvet Underviser: Fernando Lokale: SFO kl. 19.05 – 20:25Merete Jelstad 21390166
Kizomba Begynder Underviser: Tobias Lokale: Billedkunst Torsdag 19:05 – 20:25Jette Wolff 20481903
Kizomba let øvet Underviser: Tobias Lokale: Kantinen Torsdag: 20.40 – 22:00Peter Heesch 29275306

Her danser Salsa Latina

Vi har fast undervisning og arrangementer på følgende steder

Hedegårdenes Skole

Københavnsvej 34, 4000 Roskilde
Tumlesalen, SFO lokalet, Billedkunstlokalet, Kantinen

Salsa, Bachata, Son, m.m.

Østervangsskolen

Astersvej 15, 4000 Roskilde
Festsalen 

Standard/latin

Himmelev skole

Ollerupvej 5, 4000 Roskilde

Div. fester og standard/latin