Holdansvarlige og lokalefordeling

Holdansvarlige og kontaktnumre til holdansvarlige 2021/2022

Tirsdagshold - Hedegårdenes skole

Afbud på SMS inden kl.17.00

Salsa T1/T2
Tid: 18.30-20.00/20.30-21.45

Underviser: Nadja Gorshkova

Lokale: Billedkunst

Holdansvarlig: Iben Blum 29663307

Salsa T3/T4
Tid: 18.30-20.00/20.30-21.45

Underviser: Niels Tengberg

Lokale: SFO

Holdansvarlig: Birgitte Hoffman 29687665

Rueda
Tid: 18.30-20.00

Underviser: Nicky Bondesen

Lokale: Tumlesalen

Holdansvarlig: Merete Jelstad 21390166

Son begynder/son letøvet
Tid: 18.30-20.00/20.00-21.45

Underviser: Yuleisy C. Rojas

Lokale:  Kantinen

Holdansvarlig: Lars Nielsen 25777885

Torsdagshold - Hedegårdenes skole

Afbud på SMS inden 16.30

Salsa T5/T6
17.30 – 18.50/19.05 – 20.25

Underviser: Luis Fernando Elias Riofrio

Lokale: SFO

Holdansvarlig: Merete Jelstad 21390166

Bachata øvet
Tid: 20.40 – 22.00

Underviser: Luis Fernando Elias Riofrio

Lokale: SFO

Holdansvarlig: Birgitte Hoffmann 29687665

Kizomba letøvet/øvet
Tid: 17.30- 8.50/19.05-20.25

Underviser: Tobias Trier/Lisbeth Roug

Lokale: Billedkunst

Holdansvarlig: Peter Heesch 29275306

Søndagshold - Østervangsskolen

Afbud på SMS senest kl. 10.00 til de første hold

Standard/latin 

Underviser: Niels Henrik Hartvigson

Lokale: Hallen

Begynder 12.05 – 13.35
 – Holdansvarlig: Britt Vittrup 22301206

Letøvet 13.45 – 15.15
 – Holdansvarlig: Lene Skovbjerg 22126352

Øvet 15.30 – 17.00
 – Holdansvarlig: Helle Thyge 72322602

Rutineret 17.17 – 18.45
 – Holdansvarlig: Finn Strandgaard Larsen 
40353219

Salsa S1/S2/S3
Tid: 12.00- 13.30/13.45-15.15/15.30-17.00

Underviser: Reinier Leme

Lokale: Festsalen 

Holdansvarlig:
Mia Kristina Hansen 30895804

Bachata begynder/letøvet/letøvet+
Tid: 12.00-13.30/13.45-15.15/15.30-17.00

Underviser: Sabine Boesen

Lokale: Tumlesalen

Holdansvarlig: Birgitte Hoffmann 29687665

Se alle hold, holdansvarlige, tider og lokalefordeling i printervenlig udgave her 

Her danser Salsa Latina

Vi har fast undervisning og arrangementer på følgende steder

Hedegårdenes Skole

Københavnsvej 34, 4000 Roskilde
Tumlesalen, SFO lokalet, Billedkunstlokalet, Kantinen

Salsa, Bachata, Son, kizomba m.m.

Østervangsskolen

Astersvej 15, 4000 Roskilde
Festsalen 

Standard/latin

Himmelev skole

Ollerupvej 5, 4000 Roskilde

Div. fester og standard/latin